nesehnuti.cz zenskaprava.ecn.cz jmz.ecn.cz uprchlik.ecn.cz ekobrana.cz nesehnuti.cz/pravazvirat dobrovolne.nesehnuti.cz zemezena.cz
>
Logo kampaně hyper.cz
MMMM

Aktivisté se kvůli aktualizaci územního plánu Brna obrátí na soud

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

Mediální výstupy - Napsali o nás

Středa, 18 Červen 2014 12:32

Aktivisté se kvůli schválené aktualizaci brněnského územního plánu obrátí na soud. Vedení města změnou legalizovalo černé stavby, jako například Bauhaus v Brně-Ivanovicích, sdělila dnes ČTK Hana Chalupská z hnutí Nesehnutí. Aktivisté spatřují v aktualizaci mnoho dalších chyb. Na protizákonnost dokumentu upozorňují také opoziční zastupitelé Strany zelených, kteří hodlají s aktivisty při podání žaloby spolupracovat. Primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD), který je za přípravu aktualizace zodpovědný, si myslí, že nový územní plán by v případném soudním řízení obstál. Více k případu agentura ČTK.

   

Brněnští občanští a sociální demokraté prosadili aktualizaci územního plánu

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

Mediální výstupy - Napsali o nás

Úterý, 17 Červen 2014 23:05

Politici ČSSD a ODS v úterý v Brně schválili Aktualizaci Územního plánu města Brna. Finální návrh aktualizace čítající deset tisíc stran je znám od minulého úterka. Magistrát zamítl drtivou většinu připomínek veřejnosti. Zastupitelstvo města Brna na svém úterním zasedání schválilo Aktualizaci Územního plánu města Brna, která ruší významné zelené plochy v centru města, otvírá dveře další expanzi hypermarketů, ale také skrývá spekulace s pozemky. Vedení města změnou legalizovalo černé stavby – například Bauhaus v Brně-Ivanovicích. Občané a občanky se nyní mohou obrátit na soud, který může nebezpečné změny zrušit. Další informace k tématu přináší Deník Referendum.

   

Po tříhodinové diskusi Brno schválilo aktualizaci územního plánu

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

Aktuality - Aktuality

Úterý, 17 Červen 2014 17:11

Brněnští zastupitelé dnes schválili aktualizaci územního plánu města. Dokument o více než deseti tisících stranách, který doplňuje téměř tisícovka map, má ale i své odpůrce. Na zastupitelstvo dorazily desítky lidí, kteří se obávají, že nové podmínky umožní hustší zástavbu nebo vznik velkých obchodních center. Místo zeleně doprava, obchodní centra či legalizace černých staveb. Tak by se daly v kostce shrnout hlavní argumenty odpůrců aktualizace. Lidem vadí třeba přeměna zahrádkářské kolonie v Brně-Žabovřeskách na parcely pro rodinné bydlení nebo záměr postavit nové hypermarkety v Ivanovicích a ve Slatině. Změna územního plánu by pak podle občanských aktivistů šla na ruku developerům, například v případě diskutovaného nákupního centra Aupark, které má vyrůst u autobusového nádraží Zvonařka, v těsné blízkosti velkého nákupního centra Vaňkovka. Další informace v reportáži České televize či na serveru iDNES.cz.

   

Deset tisíc stran, které mají změnit Brno. Územní plán skrývá hodně

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

Mediální výstupy - Napsali o nás

Pondělí, 16 Červen 2014 08:14

Už v úterý bude zastupitelstvo schvalovat zásadní dokument pro celé Brno. Aktualizace územního plánu předurčí budoucí podobu města. Ostře proti je opozice i aktivisté, jimž vadí velká nepřehlednost dokumentu, která může nahrávat například developerům. Zodpovědní zastupitelé Brna si víkend asi příliš neužili. Měli více než dost práce, museli přečíst 10 434 stránek textu a projít dalších 871 listů map v balíku nadepsaném Aktualizace územního plánu. Dokument, o kterém budou politici v úterý na zastupitelstvu města hlasovat, přitom zásadním způsobem ovlivní budoucí podobu Brna. Kde budou stát vysoké budovy? Kde byty? Jak bude vypadat zeleň ve městě? A jaké podmínky nastaví Brno nově příchozím developerům?

Číst dále: Deset tisíc stran, které mají změnit Brno. Územní plán skrývá hodně

   

NESEHNUTÍ zveřejňuje mapu zelených ploch, které možná z centra zmizí. Zastupitelé a zastupitelky rozhodnou již zítra

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

Mediální výstupy - Tiskové zprávy

Pondělí, 16 Červen 2014 07:00

Tisková zpráva NESEHNUTÍ ze dne 16. června 2014

Alej na třídě Kpt. Jaroše, platany kolem Červeného kostela, zeleň na Vaňkově náměstí nebo podél ulice Barvičova. NESEHNUTÍ zmapovalo plochy, které ohrožuje veřejností sledovaná Aktualizace Územního plánu města Brna. Již zítra o ní bude hlasovat brněnské zastupitelstvo. Na místě budou hned ráno i zástupci a zástupkyně občanských iniciativ, které nepřehledný balík rizikových změn kritizují. Mapa ohrožených zelených ploch je přístupná ZDE, verzi ke stažení najdete ZDE.

Číst dále: NESEHNUTÍ zveřejňuje mapu zelených ploch, které možná z centra zmizí. Zastupitelé a zastupitelky rozhodnou již zítra

   

Strana 1 z 66

Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 94 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/hyper.cz/www/new/templates/beez/html/pagination.php on line 100